PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

Na początek kilka dobrych rad:

• Warto pamiętać o podpisaniu ubrań oraz innych rzeczy należących do dziecka.

• Prosimy, aby w szatni na półeczce dziecka zawsze znajdowały się ubrania na zmianę. Dobrze jest mieć suche i czyste ubrania na wszelki wypadek .

• Płaszcz i spodnie przeciwdeszczowe oraz kalosze mogą okazać się niezbędne. Jesteśmy na zewnątrz codziennie, niezależnie od pogody.

• Prosimy o informację,  kto przyprowadza /odbiera dzieci w przypadku, gdy nie jesteście to Wy – Rodzice, osobiście.

• Dziecko nie pojawi się w danym dniu w przedszkolu? Prosimy o telefon z informacją przed godziną 09.00.

• Istotne jest podanie aktualnych numerów telefonów / adresów e-mailowych. Może pojawić się potrzeba skontaktowania się z Wami w ciągu dnia.

UBRANIA

• Prosimy, aby w szatni na miejscu należącym do dziecka znajdował się przynajmniej jeden komplet ubrań na zmianę.  Mówiąc jeden komplet mamy na myśli: spodnie, sweter/ bluza, skarpetki, majtki. Jesienią polecamy: ciepły polar, spodnie, kalosze. Zimą: kombinezon, śniegowce, czapka, szalik, rękawice.  Latem: czapka z daszkiem, krem z filtrem przeciwsłonecznym….

• Bardzo ważne jest, aby podpisywać ubrania. Polecamy naklejki / naprasowanki imienne . Można je zamówić przez Internet. Podpis markerem na metce również jest w porządku

OBUWIE

• Polecamy buty zapinane na rzepy. Nie polecamy butów wiązanych i na klamerki. To jest nie lada problem dla malucha, by je samodzielnie zapiąć. Od dzieci w przedszkolu wymaga się większej samodzielności. Więc pomóżmy im, wybierając dla nich buty, które maluchy będą umiały zakładać i zdejmować sobie same. Rzep lub gumka dla małych dzieci będą najlepszym rozwiązaniem.

• Nie kupujemy butów na wyrost. Mówi się, że długość wkładki wewnętrznej powinna być do ok. 1 cm dłuższa niż stopa dziecka.

• Buty dla przedszkolaka powinny być przewiewne

• Prosimy , aby dziecko było posmarowane w domu przed przyjściem do przedszkola kremem – w zimie na mróz, latem z filtrem UV. Daje to najlepszy efekt ochronny dla skóry – krem dobrze wchłonie się do skóry do czasu wyjścia na zewnątrz.

POSIŁKI W PRZEDSZKOLU

• Mamy trzy posiłki każdego dnia. Śniadanie (godz. 9.00), obiad (godz. 12.00) oraz podwieczorek (godz.14.00).

• Woda/mleko/herbata/kompot – serwowana w przedszkolu do każdego posiłku.

• Dobrym pomysłem będzie zakup bidonu tak aby dziecko miało dostęp do wody w ciągu dnia.

• Prosimy aby każde dziecko raz w tygodniu przyniosło jeden duży owoc którym podzielimy się po obiedzie

URODZINY

• Urodziny to dla każdego malucha wielkie wydarzenie. W przedszkolu świętujemy ten dzień. Dzięki temu możemy pokazać dzieciom, że naprawdę są dla nas ważne i sprawić, aby poczuły się absolutnie wyjątkowo. Przedszkolak, którego urodziny przypadają w danym dniu, zakłada na głowę koronę.  Śpiewamy „Sto lat!” i składamy życzenia jubilatowi.

• Dekorujemy salę – balony i girlandy to coś, co dzieci naprawdę uwielbiają.

• Rodzice mogą w tym dniu dostarczyć mały poczęstunek do przedszkola, np. owoce lub ciasto.

Dzień z moją zabawką – PONIEDZIAŁEK

• W każdy poniedziałek mamy „dzień z moją zabawką”.  Oznacza to, że prosimy o ograniczenie zabawek przynoszonych z domu do tego jednego dnia. Dzieci mają w ten sposób szansę na zabawę swoją ulubioną zabawką oraz na podzielenie się nią z innymi.

• Prosimy o ograniczenie przyniesionych zabawek do jednej sztuki oraz aby nie były to zabawki typu broń, miecz. Dziecka obowiązkiem będzie dopilnowanie swojej zabawki. Porozmawiajcie z dziećmi o tym obowiązku oraz o dzieleniu się z innymi.

MYCIE ZĘBÓW W PRZEDSZKOLU

• Przyzwyczajenie do szczotkowania zębów już od najmłodszych lat ma olbrzymi wpływ na troskę o higieny jamy ustnej w dorosłym życiu. W naszym przedszkolu zęby myjemy zawsze po obiedzie. Wśród zalet tego rozwiązania warto wymienić np.: zdrowe nawyki higieniczne – przyzwyczajenie do regularnego szczotkowania zębów na pewno przełoży się na troskę o higienę jamy ustnej w przyszłości; zapobieganie próchnicya w konsekwencji uniknięcie wielu komplikacji zdrowotnych w przyszłości.

• Prosimy o dostarczenie szczoteczki i pasty do zębów . Szczoteczki muszą być oznakowane w widoczny sposób, aby umożliwić ich identyfikację.  Szczoteczki powinny być regularnie wymieniane co 2 miesiące.

CHORE DZIECKO A PRZEDSZKOLE

• Prosimy, aby dzieci chore pozostawały podczas choroby w zaciszu swoich domów.

• Jeżeli dziecko źle się poczuje w przedszkolu natychmiast Was o tym powiadomimy.

W trosce o prawidłowy i wszechstronny rozwój Waszych dzieci liczymy na miłą współpracę 🙂